URLA

Fen İşleri Müdürlüğü

Güner ÖZLÜK

Fen İşleri Müdür V.

 

Misyon ve Vizyon


Misyon : Belediyemiz sınırları içerisinde yaşayan tüm halkımızın müşretek ve ferdi ihtiyaçlarının yasa ve yönetmelikler çerçevesinde sağlanması,Belediyemiz yetkili organ ve birimlerinin kararlarının uygulanması Belediyemiz hizmetlerinin en ücra köşesine kadar götülerek halkın mutluluk ve refah içerisinde yaşamasına hizmetkar olmak.

 

Vizyon:Belediyemizin teknik makine ,araç gereçlerini kurum menfaatini de gözeterek halkın yaşam seviyesini yükseltmek amacıyla kullanarak güler yüzlü işini yapan, bilinçli personel ve bireyler yetişmesinde araç olmak.

 

Görev, Yetki ve Sorumluluk:


1.Belediye Başkanı ve meclisin verdiği kararları uygulamak.


2.Belediye encümen kararlarını uygulayarak kararların hayata geçirilmesini (yetki ve sorumluluklar çerçevesinde) sağlamak.


3.Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan mahalle muhtarları ile Belediyemiz arasında hizmet açısından köprü vazifesi yapmak.


4.Belediyemiz sınırları içerisindeki mevcut yol ve sokakların üst yapılarının (asfalt,kaldırım) yapımını gerçekleştirerek tamir ve bakımlarını takip ederek rutin işlemleri gerçekleştirmek.


5.İmar planları ve uygulamaları sonucu kamuya terk edilen yolları açarak temelden asfalt aşamasına kadar olan işleri gerçekleştirerek halkın hizmetine sunmak.


6.Sınırlarımız içerisindeki metruk, terk edilmiş , görüntü kirliliği yaratan yapıları yasalar çerçevesinde yıkmak ve molozlarını moloz alanına taşımak.


7.Müdürlüğün tahmini gelir , gider bütçesini hazırlayarak tüm Belediye birimlerinin inşaat bakım,onarım,imalat giderleri tahmininin bütçelerini hazırlamak.


8.Belediyemiz personel ,makine teçhizatları kullanılarak tüm imalatları gerçekleştirmek.


9.Belediyemize ait tüm araç,iş makinesi ,hizmet aracı vs. tamir ve bakımını yapmak ve yaptırmak.


10.Belediyemize ait tüm tesis ve binaların bakım,tamirat ve inşasını gerçekleştirmek.


11.Sınırlarımız içerisinde moloz dökülebilecek sahalar oluşturmak ve molozların rutin toplanarak moloz sahasına taşımak.


12.Belediyemiz tüm birimlerinden gelecek imalat,bakım tamirat işlerini yerine getirmek.


13.Belediyemizi altyapı, yol, ulaşım,trafik gibi konuların görüşüldüğü (AYKOME, UKOME) gibi kurulların kararlarını uygulamak.


14.Yasa ve yönetmelikler çerçevesinde İZSU,GEDAŞ,TELEKOM vb. Devlet kuruluşları ile koordineli iş ve işlemleri gerçekleştirmek.


15.Yasa ve yönetmelikler çerçevesinde bölgemizdeki okulların inşaat,yapım,düzenleme gibi işlemlerinde yardımcı olmak.


16.Belediye kanununun verdiği yetkiler çerçevesinde Cami,Sağlık Ocağı,Okul vb. Devlet kurumlarının yapım,inşaat,imalat konularında katkıda bulunmak.


17.Sel ve diğer doğal afetler olması durumlarında halkın birebir istek ve şikayetlerine en kısa zamanda ulaşarak çözüm üretmek.


18.Vatandaşın yol,yapım,imalat vb. hizmetler için verdikleri dilekçe ve taleplerini değerlendirerek yasa ve yönetmelikler çerçevesinde yerine getirmek ve cevaplamak.Telefon : 0232 754 10 88 (156-192-230)

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!