URLA BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ

 • SEDA ÖZTÜRE
  Kimya Mühendisi / Kontenjan - 1977 yılında İzmir’de doğdu. 1995 yılında İzmir Saint Josenp’ten mezun oldu. Ege Üniversitesi İngilizce Kimya Mühendisliği bölümünü bitiren Öztüre daha sonra Mikroalgler üzerine yüksek lisans, Biyopolimerler üzerine doktora yapmıştır. İyi derece İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Yunanca bilen Öztüre’nin uluslararası dergilerde çeşitli makaleleri yayımlanmıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir.
 • SEMİHA ARAT
  Avukat / Kontenjan - 1991 yılında Uşak’ta doğdu. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Uluslararası düzeyde hukuk eğitimini tamamladıktan sonra 6 ay Londra’da dil eğitimi almıştır. Bir dönem Cumhuriyet Halk Partisi Urla İlçe Örgütünde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2017 yılında Urla’da kurmuş olduğu Arat Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda mesleğini icra etmektedir.
 • EMEL ÇAYLI
  Mimar / Kontenjan - 1957 yılında Afyon’da doğdu. Ege Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra kısa bir süre kendi ofisinde hizmet verdi. 1983-2000 yılları arasında Urla Belediyesi’nde, daha sonra Balçova Belediyesi ve Çeşme Belediyesi’nde İmar Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında emekli olan Çaylı, mesleği ile ilgili danışmanlık yapmaktadır. Bir çocuk annesi.
 • İSMET ORHAN
  Gazeteci Yazar / 1962 yılında Kağızman'da doğdu. Üç yıl profesyonel futbol oynadıktan sonra, spor muhabirliğiyle gazeteciliğe başladı. Başta Almanya olmak üzere altı yıl boyunca yurt dışında yaşadı ve ekonomi öğrenimi gördü. Muhtelif dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlandı, Televizyon yorumculuğu yaptı. Türk Geriatri Vakfı'nın (TÜGEV) kurucu üye sıfatıyla mütevelli heyet üyesidir. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.
 • BÜLENT KÖKLÜ
  Mali Müşavir / 1969 yılında Urla’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Köklü, mesleğini Urla merkezde yer alan ofisinde sürdürmektedir. 2017 yılından itibaren KGK Bağımsız Denetçi Belgesi ile de serbest meslek işini sürdürmektedir. İZSMMMO Urla İlçe temsilciliği görevini devam ettirmektedir. Sivil toplum kuruluşlarında ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif görevlerde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 • ERTAN CERTEL
  Çevre Mühendisi / 1981 yılında Urla’da doğdu. 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılından itibaren Urla’da esnaflık yapan Certel, 2014-2019 döneminde Urla Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası.
 • YUTA DENİZ ULÇAY
  Emekli / 1962 yılında Ankara’da doğdu. Marmara Üniversitesi Almanca bölümünden mezun olduktan sonra denizcilik sektöründe çalıştı. Cumhuriyet Halk Partisi Urla Kadın Kolları Başkanılığı görevini sürdüren Ulçay, 10 yıldır Urla’da yaşıyor, evli ve iki çocuk annesi.
 • MUHİTTİN BAYAR
  İnşaat Ticareti / 1966 yılında Urla Gülbahçe’de doğdu. Uzun yıllar çeşitli iş kollarında ticaret yaptı. Şuanda inşaat işiyle uğraşmaktadır. Evli ve üç çocuk babası.
 • ALP BÖLÜKBAŞI
  Esnaf / 1981 yılında Urla’da doğdu. 1999 yılından itibaren gençlik kollarından ana kademe yönetim kurulu üyeliğine kadar, partinin çeşitli kademelerinde görev alan Bölükbaşı, Urla merkezde esnaflık yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası.
 • MUSTAFA KIPKIP
  Mali Müşavir / 1955 yılında Urla’da doğdu. 1989-1994 ve 1994-1999 dönemlerinde Urla Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 1998-1999 yıllarında Urla Belediye Başkanlığı yaptı. Geçtiğimiz yıllarda emekli oldu. Urla merkezde yer alan SMMM’lik bürosunda Mali Müşavirlik yapmaktadır. İki çocuk babası.
 • ALİ YANAR
  Emekli Hava Astsubay / 1954 yılında İzmir’de doğdu. 1997 yılında Hava Astsubaylıktan emekli olan Yanar, 2005 —2015 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şube Başkanlığı yaptı. 2018 yılından bu yana Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulunan Yanar, evli ve bir çocuk babası.
 • ŞEBNEM İŞTAR ÖZDEMİR
  Avukat / 1971 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1998 yılından itibaren Maliye Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde çalıştı. 7 yıldır Urla’da avukat olarak görev yapmaktadır.
 • MELTEM BODRUMLU
  Peyzaj Mimarı / 1979 Urla Uzunkuyu’da doğdu. 2000 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olan Bodrumlu, kendi iş yerinde mesleğini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesi.
 • YİĞİT ÖZ
  Kaptan / 1986 yılında Urla’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Gemi Güverte ve Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümlerini bitiren Öz, basketbol ve futbol branşlarında lisanslı sporculuk yaptı. Bir dönem ilçe gençlik kolları başkanlığı ve ana kademe yönetiminde bilişimden sorumlu başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılından itibaren araç kiralama işi yapan Öz, evli ve iki çocuk babası.
 • KEMAL OCAK
  Emekli / 1957 yılında Artvin’de doğdu. 1972 yılında İzmir'e yerleşti. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde memur olarak çalıştı. Büyükşehir, Buca ve Narlıdere Belediye’sinde emlak kamulaştırma ile Gelir Müdürlüğü’nde görev yaptı. Emekli olduktan sonra partinin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Evli ve üç çocuk babası.
 • ALPAY SAĞLIKÇIOĞLU
  Harita Mühendisi / - 1970 yılında Afyon’da doğdu 1987-2010 yılları arasında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nde mühendislik ve bürokratlık görevlerinde bulunmuştur. 2010 yılında memuriyetten ayrılarak İzmir’e yerleşmiştir. 3 yıldır Urla’da Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisi olarak görev yapmaktadır. . LİHKABDER kurucu başkanıdır. Bekâr ve bir çocuk babası.
 • A.SELAMİ GÜNEŞ
  Müteahhit / - 1968 yılında Urfa’da doğdu. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 25 yıldır Urla merkezde esnaflık yapan Güneş, iki dönem Cumhuriyet Halk Partisi Urla İlçe Örgütünde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.
 • SELÇUK BALKAN
  - Mimar / -1984 yılında Urla’da doğdu. 2009 yılında İzmir İleri teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Balkan, 2017 yılında İYTE Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans mezunudur. 2010-2016 yılları arasında TMMOB Mimarlar Odası Urla temsilciliği görevini gerçekleştirmiştir. Urla’da kendi ofisinde serbest mimarlık yapmaktadır. Urla Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. Evli ve bir çocuk babası.
 • FATİH SARI
  Esnaf / -1990 yılında Urla’da doğdu. Öğrenimini Urla Lisesi’nde gerçekleştiren Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi Urla İlçe Örgütü Gençlik Kolları’nda iki dönem yöneticilik yaptı. 11 yıldır esnaflık yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babası.
 • AYŞE EĞRİKÜLAH
  Esnaf / - 1990 yılında Kuşadası’nda doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu. 2008 yılından bu yana partinin değişik kademelerinde aktif görev aldı. 2015-2017 yılları arasında Bayraklı Belediyesi’nde çalıştı. Pırlanta ve değerli taşlar eğitimi alan Eğrikülah, Urla'da kuyumcu mağazası işletmektedir.
 • BARIŞ BÜKÜLMEZ
  05.08.1982 tarihinde Urla’da doğdu, Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olup yapı alanında Yüksek lisansına devam etmektedir. Aynı zamanda B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve İnşaat mühendisliği alanında bilirkişi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
 • SELAHATTİN KÜPELİ
  01 Mart 1974 yılında Giresun’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Giresun’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli projelerde çalıştıktan sonra deniz yapıları üzerine uzmanlaştı. 2010 yılında Urla’ya yerleşti. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmekte olup; evli ve iki çocuk babasıdır.
 • ÖMER TİRYAKİ
  1976 Rize doğumluyum. 25yıldır Urla'da yaşıyorum. Evli ve dört çocuk babasıyım. 1975 yılında kurulan Öz Tiryakiler İnşaat Limited Şirketi ortaklarındanım aynı zamanda müteahhitlik yapıyorum İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine aktif olarak devam etmekteyim. Ayrıca İzmir (KARSİAD) Karadenizli Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim.
 • AHMET OLGUN BİLİCİ
  1984 yılında Ordu'da doğdum. 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 2014-2016 yılları arasında Urla Ak Parti İlçe Başkan Yardımcılığı, 2016-2018 yılları arasında Urla Ak parti İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Urla'da Serbest avukatlık yapmaktayım. evliyim.
 • HALİT GÖNDÜZ
EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!