HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Yerli Malı Haftası Urla’da Kutlandı

21.12.2022 10:44:01
Yerli Malı Haftası Urla’da Kutlandı
Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, Urla Eski Tamirhane Binası’nda yapılan etkinlikle kutlandı.
Düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, oda başkanları, birim müdürleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte öğrenciler, kendi okullarında dikimini ve sulamasını yaptığı ürünleri satışa sundu.
Programda konuşan Dayanç, "Urla ilçemizde yerli malı haftasının gelenekselleşmiş olması, STK’larımızla birlikte bunu yaşatıyor olmak fazlasıyla sevindirici. Bu yüzden emeği geçen odalarımıza, kurumlarımıza çok teşekkür ederim. Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, bu üç kelime her şeyi ifade ediyor. Aslında bu bir zincirleme. Tutum, tasarrufu ifade ediyor. Tasarruflu olacağız, bir birikimimiz olacak. Sonra bu birikimimizi milletçe yatırıma dönüştüreceğiz. Yapmış olduğumuz yatırımdan da bir üretim bir katma değer ortaya çıkmış olacak. Ortaya çıkan bu katma değer tabii ki yerli ve milli olacak. Bu bir döngü. Ne kadar Türk Malı, yerli malı tüketirsek o kadar da yatırımı teşvik etmiş oluruz. Yapılan yatırımların ayakta kalmasını sağlamış oluruz. İlçemizdeki üreticilerimizi de kutluyorum. Yıllardır bu kültürü ayakta tutmayı başardılar” ifadelerine yer verdi.
Açılış konuşmalarının ardından Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftası kapsamında ilçede düzenlenen resim ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!