HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Şehit Öğretmen Simge Çeken Arcan’ın adı yaşatılacak

21.12.2022 10:39:22
Şehit Öğretmen Simge Çeken Arcan’ın adı yaşatılacak
Urla Belediyesi vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile daha yaşanabilir, daha huzurlu bir Urla için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların huzurla vakit geçirebilecekleri, çocukların güvenle oyun oynayıp spor yapabilecekleri alanları her geçen gün arttıran Belediye, Atatürk Mahallesi’ndeki spor tesisi ve park projesinin açılışını gerçekleştirdi.
Açılışa, Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Şehit Öğretmenimizin ailesi, birim amirleri, Gaziler, Muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
2006 yılında öğrencilerini satranç turnuvasına götürürken geçirdiği trafik kazası sonucu Şehit olan Simge Çeken Arcan’ın isminin verildiği park 7 bin 633 metrekare alana yapıldı. Alanın içerisinde 3 bin metrekare çim çalışması yapılırken, 75 adet ağaç, 1600 adet çalı grubu ve 2 bin 500 adet mevsimlik çiçek dikimi ile yeşil alanlar arttırıldı. Aynı zamanda parkın içerisinde tenis kortu, voleybol - basketbol sahası, çocuk oyun grupları, fitnes aletleri, yürüyüş yolları ve oturma bankları yer alıyor.
Açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç; “Öğretmenlerimiz bizim için çok değerli ve kıymetlidir çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızı onlar yetiştirmektedir. Şehit öğretmenimiz Simge Çeken Arcan öğrencilerini bir etkinliğe götürürken trafik kazasında hayatını kaybediyor. İnşallah yapmış olduğumuz bu parkta öğretmenimizin çok sevdiği çocuklar çok güzel vakitler geçirecek. Çocukların cıvıl cıvıl sesleri buraları şenlendirecek. Urla Belediyesi olarak vatandaş odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla daha mutlu, daha huzurlu ve daha yaşanabilir bir Urla için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kısa zamanda çok önemli işlere imza attık. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz park 2022 yılı içerisinde Urla’mıza kazandırdığımız dördüncü parktır. Bunun dışında mevcut onlarca parkımızı da elden geçirerek yeniledik” dedi.
DAYANÇ; “BU COĞRAFYAYI KORUYUP GÜZELLEŞTİRECEĞİZ, BU BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Devletimizin imkanlarını son kuruşuna kadar halkımız için kullanıyoruz ve kullanmaya da devam edeceğiz diyen Dayanç; “Urla Belediyesi olarak bizim yönetim anlayışımızda kişiler asla ön planda olmamıştır. Her zaman ön planda kamu menfaati olmuştur. Kamu menfaati olan her şeyde Urla Belediyesi elini taşın altına koymaya devam edecektir. Sahillerde çok ciddi manada temizlik çalışması yaptık. Kıyıların büyük bir kısmı özel işletmelerin işgali altındaydı. Urla’nın öz evlatları, hemşerilerimiz ücretsiz olarak bu kıyılardan yararlanamıyordu. Çamlıçay Mahallemizden, Çeşmealtı bölgemize kadar olan alanda kıyılar bu işgallerden temizlendi ve halkımızın kullanımına açıldı. Özbek Mahallemiz Akkum mevkiinde de işgaller kaldırıldı. Tüm sahillerimiz halkımıza yakışır, modern bir şekilde dizayn ediliyor ve çevreci bir yaklaşımla yeşil alanlar da arttırılıyor. Bizler yeşili koruyup, atalarımızın mirası olan bu kıymetli coğrafyayı daha da güzelleştirerek çocuklarımıza emanet edeceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Hiç kimsenin şüphesi olmasın aynı azim ve kararlılıkla Urla’mız ve halkımız için çalışmaya hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!