HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

93 Yıl Önce Bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Urla’daydı

Tarihe ışık tutan Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Urla’yı ziyaret edişi ile onurlandırmasının 93. yıldönümü Urla’da törenle kutlandı. 1.7.2019 10:22:30
93 Yıl Önce Bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Urla’daydı

Tarihe ışık tutan Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Urla’yı ziyaret edişi ile onurlandırmasının 93. yıldönümü Urla’da törenle kutlandı.

Tören, Mermerli Çeşme’den Cumhuriyet Meydanı’na kalabalık ve coşkulu kortej yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene Vekaleten Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Karabalık, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Urla halkı katıldı. Tören günün anlam ve önemine uygun şiirlerin okunması ve Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile son buldu.

OĞUZ: “Urlalılar Atasının ve Cumhuriyetin izinde”

Her ülkenin kendine has özel, tarihi günleri vardır. Bugün de Urla için o tarihi günlerden biri diyerek konuşmasına başlayan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; “ Bugün, Atamızın Urla topraklarını şereflendirdiği, biz Urlalıları onurlandırdığı o kutsal tarih. Ne mutlu ki bizlere önderimiz ilçemize tam 7 kez ziyarette bulunmuştur. Atatürk’ün, Batı Anadolu’da Kuva-i Milliye hareketinin ilk kez alevlendiği Urla’ya ve Urlalılara verdiği kıymet bizler için çok önemli. Atamız, yapacağı yenilikleri her yerde olduğu gibi Urla halkına anlatmak istemiş, böyle bir devrimin daha verimli ve kalıcı olacağını düşünmüştür. Urla halkıyla bütünleşen Atatürk, Urla’nın desteğini en yüksek düzeyde almıştır. Urla halkı, Ata’mızın en değerli mirası olan Cumhuriyet’e ve ilkelerine sahip çıkmaya ilk günkü heyecan ile devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!