HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

“Sıfır Atık Projesi” uygulamaya başlıyor

Tüm atıkların ayrı ayrı depolanıp, lisanslı firmalara teslim edilmesini öngören “Sıfır Atık Projesi” konusunda kurumların 28 Şubat tarihine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. 24.1.2019 12:10:04
“Sıfır Atık Projesi” uygulamaya başlıyor

Çevre ve Şehirlik İl Müdürlüğü uzmanları Urla’da Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenledikleri toplantıda projeye zorunlu geçiş konusunda bilgilendirmede bulundu. Urla Kaymakamı Önder Can ile Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanısıra toplantıya kamu kurum yöneticileri, okul müdürleri, meslek odaları başkan ve temsilcileri Urla Belediyesi’nden müdürler de katıldı.

Türkiye’nin halen geri dönüşebilecek atıkların yüzde 13’lük bölümünü topladığı belirtilen bilgilendirmede 2023 yılında bu oranın yüzde 35’lere çıkarılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Urla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Barış Başçoban da yaptığı açıklamada, geri dönüşüme uygun atıkların ayrı ayrı toplanması konusunda lisansli bir firmayla hizmet verdiklerini anlattı. Başçoban, önümüzdeki projede de Urla Belediyesi’nin kurumlara yardımcı olacağı bilgisini verdi.

Toplantıda konunun detayları hakkında sorular yanıtlanırken, kurumların geniş bilgiye Çevre Şehircilik Bakanlığı internet sitesinden ulaşabileceği de vurgulandı.

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!