HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Urla'da “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” gerçekleşti

Bisiklet kullanımının yaygınlaşması, bisiklete olan farkındalığın artması amacıyla Urla’da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" gerçekleşti. 23.9.2018 22:25:36
Urla'da “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” gerçekleşti

Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan bisiklet turunun Urla organizatörü Pembe Albayrak Emül, "Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu diyoruz” dedi.

BU YIL ALTINCISI GERÇEKLEŞTİ

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, ilk kez 2013 yılında İzmir’de Sema Gür’ ün girişimleriyle, bisiklete binen bir grup gönüllü kadının desteği ile başladığını da belirten Pembe Albayrak Emül, şunları söyledi:

“Bisiklet kent yaşamının bir parçasıdır. Bisiklet çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Bisiklet; yoğun kent trafiğine çözüm olabilir ve bir ulaşım aracı olarak algılanmalıdır. Eğer uygun bisiklet politikaları ve yolları olursa, işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimizle yollara çıktık. Biz de Urla’da bisiklete binen kadınlar olarak, motorlu taşıtların olmadığı yollarda bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek için buradayız.”

 

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!