HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

Forumu çalıştayımızın sonuç raporunu açıkladık.

Fas’ın Şafşavan kentinde gerçekleşen Dünya Aracı Şehirler Forumu’nun 3. Gününde Aracı Şehirlerin Belediye Başkanlarının ve temsilcilerinin katıldığı oturumda geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirdiğimiz Aracı Şehirler Mewa Bölgesel Forumu çalıştayımızın sonuç raporunu açıkladık. 7.7.2018 20:38:09
Forumu çalıştayımızın sonuç raporunu açıkladık.

Aracı şehirlerin kendilerine özgü dinamiklerinin kapsamlı proje analizleri ile ön plana çıkarıldığı ve 2030 vizyonunun belirlendiği haritalandırma çalıştayımızın değerlendirmesini sunmadan önce ilçemiz için hazırlamış olduğumuz tanıtım videomuzu ve Urla’ya ait tarihi ve kültürel bilgileri aktararak Urla hakkında genel bir fikir oluşmasını sağladık. 
İzmir Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Planı doğrultusunda bir İzmir Modelinin oluştuğundan ve yaptığımız çalışmaların bizleri kırsal kalkınmaya yönelterek Urla’nın öz değerlerini ön plana çıkarmamızı ve bu değerler sonucu gastronomi turizmine yönlenmemize neden olduğundan bahsettik. Ayrıca çalışmalarımıza, sivil toplum kuruluşlarını, meclis üyelerimizi ve halkımızı da dahil ederek aidiyet duygusunun kazanılmasının önemini vurguladık.
Urla’da gerçekleştirdiğimiz çalıştayda ekonomik, sosyal, kültürel, beşeri ve çevresel olmak üzere beş farklı başlık altında incelediğimiz belediye çalışmalarımızın; Ekolojik hayata saygılı, kısa vadede insan odaklı, orta süreçte sosyal ve ekonomik, uzun vadede ekonomik ölçekli olarak çıktığı sonuç raporunu paylaştık. 
UNDP’nin (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) belirlediği Sürdürülebilir Küresel Kalkınma Hedefleri doğrultusunda halkımızı güçlendirmeye yönelik yaptığımız fiziki ve sosyal çalışmalarımızı anlattık.
Şafşavan Valisi İsmail Abuhokuk, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Şafşavan Belediye Başkanı Mohamed Sefiani, Şafşavan Kent Konseyi üyelerinin konuşmacı olduğu oturumun ardından katılımcıların sorularını yanıtladık.

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!