HABERLERDE ARA

Anasayfa  ➲  Haberler

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA FİKİRLERİMİZİ SUNDUK

UCLG’nin düzenlediği ve Şafşavan Belediyesinin ev sahipliği yaptığı Dünya Aracı Şehirler Forumunun ilk günü iklim değişikliği ve aracı şehirler oturumuyla devam ediyor. 6.7.2018 16:21:27
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA FİKİRLERİMİZİ SUNDUK

Aracı Şehirlerin Belediye Başkanlarının konuştuğu oturumda Urla Belediye Başkanı olarak Urla adına iklim değişikliğinin etkilerinin azaltılmasına yönelik çözüm yolları için inovasyon ve teknoloji başlıklarında gelişen fikirlerimizi sunduk. 
Önümüzdeki 20 yıl içerisinde dünya nüfusunun yarısının aracı şehirlerde yaşaması öngörüldüğünde Urla gibi aracı şehirlerin iklim değişikliğine karşı daha dikkatli olması gerektiği konusunda endişelerimizi paylaşarak halkı bu sürece dahil etmenin önemini vurguladık. 
Paris Sözleşmesine imza atan bir ülkenin aracı şehri olarak 2050 vizyonu için iklim değişikliği konusunda önerilerde bulunduk. Karbon salınımının azaltılmasına yönelik yapılması gereken çalışmaların gerçekleştirilmesi ve sağlıklı verilere ulaşılması için bütçe konusunda ve teknik personel konusunda yetersiz olduğumuzu vurgulayarak bu bağlamda aracı şehirlere destek bulunulmasını istedik. Ayrıca yenilikçi teknolojileri takip etmek ve iletişim sağlamak açısından aracı şehirler arasında bir platformun kurulmasının öneminden bahsettik. 
Uzun vadeli çalışmalar gerektiren iklim değişikliği, bilimin ışığında halkın dahil olduğu sürdürülebilir desteklerle çözüm sağlanabilecek önemli küresel bir sorundur.

EKLE
E-Posta listemize kayıt olun ilk siz öğrenin!